Kovářovan se představil na výstavě Země živitelka

Zpět

29.08.2011

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan potěšil svým kulturním programem v neděli 28. srpna 2011 návštěvníky 38.  ročníku výstavy Země živitelka.
Kovářovan na jevišti u pavilónu R1 předvedl v neděli mezi 13 a 15 hodinou dvakrát tři čtvrtě hodinový program,  v kterém představil písně a tance ze své národopisné oblasti Kozácka. Před vlastním vystoupením ještě vedoucí souboru Pavla Škochová přivítala diváky a krátce pohovořila o činnosti Kovářovanu i připraveném vystoupení. Diváků se sešlo opravdu hodně, podle potlesku se jim vystoupení líbilo a kromě zážitků z písní a tanců si také odnášeli domů propagační materiály souboru. Těmi byly pohledy dospělého Kovářovanu, dětského  Kovářovánku, divadelní společnosti Podkova – ta působí při dospělém souboru, dále ročenku, omalovánky a jiné.     

Předvedený program souboru: V úvodní  části diváci shlédli taneční choreografie řezanky, variace polky, ale též vyslechli trio  v písni „Přišel k nám kočí“. Další vstup měl pěvecký charakter – zpěvačky souboru zpívaly ve dvojhlasé úpravě žertovné a  pijácké písně ze čtvrtého dílu sbírky Čeňka Holase České národní písně a tance. Další program Kovářovských s názvem Nestarej se, ženo má, ukázal opět taneční čísla propojená se zpěvem a zajímavostí byl lidový menuet Loudavá i následný svižný tanec Cukrabant. V poslední části vystoupení předvedli tanečníci choreografie na písně Zafoukej větříčku, Hola, hola, hej a ukázali, jak se tančí „krupičák“, rychlá i pomalá řezanka a samozřejmě i vířívé tance, mezi nimiž nechyběl vrták, kterým Kovářovan svůj program zakončil. Přídavkem pak byla ještě dvojhlasá píseň Myslivče, myslivče.

manželé Milan a Pavla Škochovi

foto: Milan Škoch, momentky z akce