Kovářovan zahájil Hostínské divadelní léto

Zpět

10.08.2012

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan zahájil ve čtvrtek 11. srpna v obci Hostín, nedaleko od Kovářova, „Hostínské divadelní léto“. Soubor zde vystoupil na pozvání pořadatele Václava Bláhy a předvedl divákům téměř hodinový program písní a tanců své národopisné oblasti „Kozácka“, za který sklidil bouřlivý potlesk.
Na vyvýšeném podiu velkého stanu nejprve Kovářovan zatančil část vystoupení Až já půjdu okolo, kde ukázal divákům tance na písně Ty jetský mládenci, Čí sou to tu chlapci, Slavoňov je při dolině a zazněla zde i trojhlasá píseň Přišel k nám kočí v podání sólistek souboru. V další části programu se představily zpěvačky a diváci tak vyslechli žertovné písně v pásmu s názvem Má panenko, jak se máš. Poté opět podium patřilo celému souboru a tanečně-pěveckému vystoupení Nestarej se, ženo má, kde mimo jiné tanečníci předvedli lidový menuet Loudavá, jenž byl na Táborsku velmi oblíben. Závěr programu patřil svižnému tanci Vrták a tak po konečném posledním doskoku s juchnutím zněl z řad návštěvníků velký potlesk, který ocenil nasazení, s jakým členové souboru celé vystoupení předvedli.
Na programu hostínské akce, jenž trvala do neděle 14. srpna byla například konverzační komedie Dveře, dále recitál Marty Kubišové, pohádky pro děti a další.  

manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky Kovářovanu z akce