X. Jihočeská lidová slavnost 2011 proběhla úspěšně

Zpět

07.08.2011

Již desátou Jihočeskou lidovou slavnost uspořádalo Jihočeské folklorní sdružení,  a to v sobotu   6. srpna 2011v Českých Budějovicích ve spolupráci s Jihočeským krajem, Folklorním sdružením ČR, Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici, Jihočeským folklorním souborem Kovářovan a Českým rozhlasem České Budějovice, pod záštitou Františka Štangla-člena Rady Jihočeského kraje.
Na náměstí Přemysla Otakara II. probíhal od 10 hodin lidový jarmark, řemeslné dílny pro děti a také ochutnávka jihočeské kuchyně. Od 13 hodin zahájil kulturní program Jaroslav Mikunda-tajemník Folklorního sdružení ČR a také František Štangl-člen Rady Jihočeského kraje. Poté již jeviště patřilo hodinovému koncertu Rozhlasového swingového orchestru Václava Hlaváče a následně folklorním souborům Kovářovan, Doudleban a Soumrak. Akci navštívil také štáb České televize, který celé dění natáčel do Folklorního magazínu. 
Většinu programu provázelo příjemné slunečné počasí, ale v závěru slavnosti se náměstí nevyhnula dešťová přeháňka. Přesto při závěrečné společné písni i tanci všech folklorních souborů nechyběla dobrá nálada.  
Chtěl bych velice poděkovat všem souborům za kulturní programy, divákům za hojnou účast a organizačnímu týmu za práci, kterou odvedl při zajištění celé akce.

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení
foto: Milan Škoch, momentky z akce