Prázdninový kolotoč Javoru

Zpět

31.07.2011

Tak nějak by se dal nazvat jeden z víkendů, který prožili společně malí i velcí folkloristé z Lomnice nad Lužnicí.
V pátek 22. července se představili publiku na Selských slavnostech v Holašovicích. Děti z Javoráčku stihly mezi vystoupeními projížďku na koníkovi a dospělí zase prošli řemeslné stánky s krásnými výrobky šikovných českých ručiček.
V sobotu jsme pokračovali hned od osmé hodiny ranní! Vdávala se jedna z našich tanečnic. Ženich možná ani netušil, co všechno jsme si na ně přichystali! Prodávání nevěsty ho sice trochu zaskočilo, ale nakonec si poradil a vybral tu pravou. Při požehnání rodičů sice ukápla nějaká slzička, ale jinak vykročili na společnou cestu životem pěkně zvesela přímo z poutního kostela na Lomci. Novomanžele a svatebčany čekala po hostině bujará zábava, ale zbytek Javoru pokračoval dál.
V Žimuticích se sjeli všichni rodáci a přátelé, aby společně oslavili výročí založení obce. Měli připravený bohatý program a jeho součástí bylo také naše vystoupení.
Prožili jsme opět náročné dny, ale ke spokojenosti nás všech – v klidu a radosti.
Jen nám musí dorůstat trochu rychleji nové tanečnice. Každým rokem se nám jedna vdá, do roka má ratolest a za chvíli budou v kolečku vidět jen samé čepce.
Pozitivní je, že zatím všechny maminky mají v plánu pokračovat a pokud to půjde zapojit i svá robátka. Tak snad máme naději…

Marcela Božovská