Kovářovan účinkoval na Slovensku

Zpět

25.07.2011

Ve dnech 22. – 24. července absolvoval Jihočeský folklorní soubor Kovářovan zájezd na Slovensko do obce Voděrady nedaleko Trnavy. Do této slovenské obce přijeli jeho členové na pozvání místního pěveckého sboru Prameň, který byl v loňském roce hostem Jihočeského folklorního festivalu Kovářov.
Kovářovan ve Voděradech vystoupil se svým kulturním programem „Až já půjdu okolo“ na uměleckém festivalu RUKAS – Rukami a srdcom, kde představil početnému publiku jihočeský folklor, za který sklidil velký potlesk a uznání. Kromě písní a tanců Kovářovští přivezli na Slovensko i pravé jihočeské koláče a Kovářovské podkůvky (výborné slané preclíky), jenž na festivalu ve stánku připraveném pořadateli prodávala paní Pavla Kolářová z Pekařství Kovářov. Další nabídkou pro návštěvníky byly propagační materiály souboru, například pohledy, ročenka či omalovánky pro děti, to vše doplněné prezentací loga Kovářovanu, vlajkou České republiky a znakem obce Kovářov.
Hostitelé z pěveckého sboru Prameň se velice pozorně starali během celého pobytu o všechny členy Kovářovanu, počínaje krásným uvítáním, ubytováním, seznámení se s pamětihodnostmi Voděrad, zajištěním prohlídky města Modry, dále města Pezinku, kde ve vinném sklípku všichni ochutnávali spoustu druhů vín a pochutnali si na dančím guláši. Samozřejmě největší zážitky měli všichni v areálu festivalu při kulturních programech sboru Prameň a vystoupení ostatních účinkujících. Nejmladší člen souboru Kovářovan, tříměsíční Martínek, syn tanečníků manželů Schmellerových, který se zájezdu také účastnil, se do programu sice ještě nezapojil, ale jak rodiče sdělili, možná napřesrok bude s maminkou na jevišti. 
Velice děkujeme našim hostitelům za pozvání a společně prožité chvíle ve Voděradech. Budeme se těšit na další setkání.    
     
manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky z akce