Putování po Naučné stezce Kovářovska po jedenácté

Zpět

23.06.2011

Již jedenáct let pořádají vedoucí folklorního souboru Kovářovánek pro děti ze souboru „Putování po Naučné stezce Kovářovska“. Letošní jedenáctý ročník byl rozdělen do dvou dnů, kdy první proběhl ve čtvrtek 16. června a ten druhý o týden později, tedy ve čtvrtek 23. června. Cílem putování bylo opět seznámit děti s okolím obce, ukázat trasy Naučné stezky, povědět si, jaké zajímavosti z historie, z přírody a samozřejmě lidových tradic mohou na nich objevit.
Pro děti byla připravena trasa pochodu a otázky, kdy za správnou odpověď získávaly jeden čokoládový „zlaťák“. Nechyběla ani tajemná listina s pověstí o loupeživých rytířích a pokladu, který účastníci putování záhy objevili a to v podobě karamelových lízátek.
Další putování bylo ve znamení her, např. Škatulata hejbejte se, Zlatá brána, Na kuchařku a tak podobně. Děti se při nich dobře pobavily a protože to byla také rozlučková zkouška před prázdninami, tak si také všichni povídali o tom, jak příjemně prožijí dvouměsíční volno.  Sladkou odměnou byla pro účastníky točená zmrzlina, na kterou se zastavili v restauraci na Křižovatce.

manželé Milan a Pavla Škochovi

foto: Milan Škoch, momentky z akce