Prezentace výstavy JFoS v Domě regionů v dolnorakouském Krems-Steinu a vystoupení souboru Javor

Zpět

28.04.2011

Výstavu Jihočeského folklorního sdružení s názvem „Za lidovými tradicemi se sousedy“ mohou zájemci lidového umění navštěvovat v dolnorakouském Krems-Steinu. Výstavní panely prezentující vzájemnou spolupráci JFoS a Volkskultur Niederösterreich,  jsou umístěny v sídle Volkskultur v Domě regionů od 12. dubna letošního roku.
Na jednotlivých panelech jsou zdokumentovány v podobě fotografií a textu aktivity obou partnerských organizací v příhraničním projektu, jako jsou semináře, společná vystoupení, dny jihočeské a dolnorakouské lidové kultury, dny Jihočeského kraje, vydávání propagačních materiálů, založení Česko-rakouského centra rozvoje lidových tradic v Kovářově a další. Výstava končí 1. května, kdy také přijede do Krems-Steinu jeden z členských souborů JFoS.
Naše sdružení zde bude na Májové slavnosti právě 1. května reprezentovat folklorní soubor Javor, který přiveze ukázku jihočeského folkloru. Je to již čtvrtým rokem, kdy na tuto akci přijíždí členský soubor JFoS a věřím, že opět zaujme přítomné diváky. Hostitelem kromě Volkskultur Niederösterreich bude i místní soubor Wachauer Trachten- und Heimatverein Krems-Stein, který byl již několikrát v uplynulých letech hostem na akcích Jihočeského folklorního sdružení.   

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení


Foto: Milan Škoch, ilustrační foto
Před Domem regionů
Při akci v Krems-Steinu v roce 2008
Na výstavě